Bilimsel Program

09 Eylül 2022, Cuma
A Salonu
09:00-14:00 GİRİŞ VE KAYIT İŞLEMLERİ
14:00-14:30 AÇILIŞ
Dr. Nevzat Uzuner
14:30-20:00 Poster Bildiriler
Oturum Başkanları: Esra Gürsoy, Bilgin Öztürk, Sibel Güler
14:30-15:50 Sözel Bildiri Oturumu - 1 (B Salonu)
Oturum Başkanları: Eylem Değirmenci, Dilcan Kotan Dündar
14:30-15:50 Sözel Bildiri Oturumu - 2 (C Salonu)
Oturum Başkanları: Deniz Tunçel Berktaş, Özlem Ethemoğlu
16:00-17:10 Sözel Bildiri Oturumu - 3 (B Salonu)
Oturum Başkanları: Şule Aydın Türkoğlu, Mehmet Tecellioğlu
16:00-17:10 Sözel Bildiri Oturumu - 4 (C Salonu)
Oturum Başkanları: İlknur Aydın Cantürk, Semra Mungan
17:20-17:40 AKILCI İLAÇ KULLANIMI

IVIG Kullanım İlkeleri
Dr. Neslihan Andıç
19:00-20:00 Akşam Yemeği
20:00-24:00

OLGU GECESİ

Oturum Başkanları:
Dr. Taşkın Duman, Dr. Cengiz Korkmaz

Konuşmacılar
Dr. Bahar Artım
Dr. Dürdane Aksoy
Dr. Burcu Altunrende
Dr. Recai Türkoğlu
Dr. Nuray Bilge
Dr. Fatih Yetkin

Panelistler
Dr. Levent Sinan Bir
Dr. Recai Türkoğlu
Dr. Dürdane Aksoy
Dr. Burcu Altunrende
Dr. Caner Feyzi Demir
Dr. Nilüfer Kale
10 Eylül 2022, Cumartesi
A Salonu
09:00-20:00 Poster Bildiriler
Oturum Başkanları: Esra Gürsoy, Bilgin Öztürk, Sibel Güler
09:00-09:40 AÇILIŞ KONFERANSI

Oturum Başkanı: Dr. Nevzat Uzuner

Çocukluk Çağı MS ve Ayırıcı Tanında Romatolojik Hastalıklar
Dr. Egemen İdiman
09:50-10:10 MS'DA KLİNİK AYIRICI TANI
Oturum Başkanı: Dr. Hüsnü Efendi

RIS ve CIS ile Ayrıcı Tanıda Romatolojik Hastalıklar
Dr. Nilda Turgut

SPMS ve PPMS ile Ayırıcı Tanıda Romatolojik Hastalıklar
Dr. Sibel Canbaz Kabay
10:30-11:40
UYDU SEMPOZYUMU
12:30-13:20 MS'DE TEDAVİ SEÇENEKLERİ
Oturum Başkanı: Dr. Ömer Faruk Turan

Basamaklı Tedavi
Dr. Murat Terzi

İndüksiyon Tedavisi
Dr. Cavit Boz
13:20-14:30 Öğle Yemeği
14:30-15:40
UYDU SEMPOZYUMU
17:20-18:40 MS'DE RADYOLOJİK AYIRICI TANI
Oturum Başkanı: Ayşe Nur Yüceyar

Olgu Tartışması
Dr. Gülnur Tekgöl Uzuner
Dr. Suzan Şaylısoy
Akşam Yemeği
11 Eylül 2022, Pazar
Salon A
09:00-10:20 NÖROSARDOİDOZ
Oturum Başkanı: Dr. Cengiz Korkmaz

Sarkoidoz
Dr. Mehmet Soy

Nörosarkoidoz
Dr. Serhan Sevim
10:40-12:00 NÖROBEHÇET
Oturum Başkanı: Dr. Ayşe Altıntaş

Behçet
Dr. Emire Seyahi

NöroBehçet
Dr. Uğur Uygunoğlu
12:20-13:10 NÖROSJÖGREN
Oturum Başkanı: Cengiz Korkmaz

Sjögren
Dr. Döndü Üsküdar Cansu

Nörosjögren
Dr. Belgin Koçer
13:30-14:10 KAPANIŞ KONFERANSI

MS ve TCD
Dr. Nevzat Uzuner